poniedziałek, 1 lutego 2010

Powrót


No tak, kupiliśmy mieszkanie, rozpoczęliśmy niekończący się remont. Trochę się w naszym życiu pozmieniało, powywalało i poukładało na nowo. Szklanka cukru poszła w odstawkę. Postaram się wrócić. Nie codziennie, ale choć raz na jakiś czas, żeby można było się spotkać gdzieś - w kinie, teatrze, galerii, w domu; na kawie, herbacie, piwku czy robieniu naleśników.

Do ożywienia szklanki cukru skłoniło mnie moje zwolnienie lekarskie czyt. brak obowiązków związanych z pracą. Więc piszę.

Piszę też dlatego, że dziś w Warszawie na Wileńskiej (na Pradze) ciekawa inicjatywa:

1 lutego (poniedziałek) serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie POSUL – Praskiego Otwartego Samozwańczego Uniwersytetu Latającego ;-)
Tematem spotkania będą Karaimi – najciekawsza i najmniejsza mniejszość religijna i etniczna w naszym kraju.
Omówimy nieliczne ślady ich bytności w Warszawie.
Naszym gościem będzie płk. prof. Szymon Pilecki, przewodniczący zarządu Karaimskiego Związku Religijnego, a także wieloletni pracownik naukowy i wykładowca na WAT, autor encyklopedii lotnictwa i kosmonautyki oraz wielu prac naukowych z dziedziny inżynierii materiałowej.http://pl.wikipedia.org/wiki/Szymon_Pilecki
Będzie można także nabyć nowowydaną książkę pana profesora – „Chłopiec z Leśnik” – są to jego pamiętniki, pisane na Wileńszczyźnie w latach 1939-1945, część spotkania będzie więc wieczorem autorskim.
Spotykamy się w poniedziałki od 19:00 w tym samym miejscu, gdzie zwykle – kawiarnia Sens Nonsensu, ul. Wileńska 23, róg Zakopowej http://www.sensnonsensu.pl/ Łatwo tam dojechać i jest tam sporo smakołyków do wypicia (polecam smakoszowskie piwa) a także do zjedzenia na słodko i wytrawnie. Za gościnę i udostępnienie nam rzutnika i ekranu i wypada się odwdzięczyć jakimś zamówionkiem przy barze. ;-)
Proszę koniecznie potwierdzać swoją obecność mailem na adres spacerolog@wp.pl lub SMSem na 602 41 90 12
Wystarczy krótkie będę/nie będę – to bardzo ułatwi organizację, będzie wiadomo jaką część sali zarezerwować.


Takiego maila dostałam - i gdyby nie choroba, która się do mnie przypałętała to pewnie bym była o 19, na Wileńskiej.

1 komentarz:

  1. Zapraszam na kolejne spotkanie dziś i w inne poniedziałki. Fotki z większości poprzednich spotkań są tutaj: http://zdalny.blogspot.com/search/label/POSUL

    OdpowiedzUsuń